Makijaż permanentny Zabrze

Każda kobieta pragnie wyglądać jak najatrakcyjniej. Codzienne dbanie o wszystkie aspekty urody niestety jest bardzo czasochłonne. Na szczęście obecnie możesz ułatwić sobie życie, stosując m.in. makijaż permanentny. Czym jest dokładnie? To specjalistyczny zabieg kosmetyczny, którego celem jest podkreślenie ust, brwi oraz oczu. Jest skutecznym sposobem pozwalającym zarówno uwypuklić walory Twojej urody, jak i ukryć jej mankamenty. Ułatwia też codzienne życie, bo codzienna kosmetyczna rutyna jest dzięki niemu znacznie uproszczona. Jesteś z Gliwic, Zabrza lub okolic i chcesz zmienić swój wygląd z pomocą makijażu permanentnego? Odwiedź nasz salon w Gliwicach!

Makijaż permanentny Zabrze – Na czym polega?

Zabieg ten nazywany jest inaczej makijażem trwałym bądź mikropigmentacją. Polega na wprowadzeniu pod Twoją skórę barwników, których implementacja kierowana jest do drugiej bądź trzeciej warstwy naskórka. Pigment wprowadzany jest przy użyciu jednorazowej igły, a cały zabieg odbywa się w znieczuleniu.

Gdzie można wykonać makijaż permanentny w Zabrzu?

Na obecną chwilę w każdym z polskich miast można wykonać makijaż permanentny. Jeśli jesteś z Zabrza, Krakowa lub Katowic na ten zabieg na pewno nie będziesz musiała dojeżdżać wiele kilometrów. Jeśli do tego wybierzesz właśnie nasz salon, masz pewność sprawnie przeprowadzonego zabiegu makijażu permanentnego w miłej atmosferze.

Makijaż permanentny Zabrze –  Jak przebiega ten zabieg kosmetyczny?

Na początku odbywa się konsultacja, która pozwala określić, czy aby na pewno nie masz żadnych przeciwwskazań do wykonania makijażu tego typu. W drugim etapie następuje już faktyczne wykonanie makijażu. Cały zabieg najczęściej trwa od 1 do 3 godzin. Po jego wykonaniu usta staną się bardziej wyraziste i nieco ciemniejsze. Podobnie będzie z kreskami na powiekach oraz z brwiami – zależy, na której partii twarzy chcesz się skupić.

Około 2 dni po wykonanym zabiegu Twoja skóra zacznie się złuszczać oraz pokrywać niewielkimi strupkami. To oczywiście normalna reakcja, którą nie musisz się przejmować. Strupki zejdą całkowicie po około 4 tygodniach i wtedy będziesz mogła udać się na korektę makijażu, która stanowi trzeci i ostatni etap całego zabiegu.

Ile czasu będzie utrzymywał się makijaż permanentny ? Zabrze

Najczęściej efekty zabiegu makijażu permanentnego widoczne są od 1,5 roku do nawet 2 lat. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że zależy to od wielu czynników, wśród których wymienić można:

  • typ skóry,
  • kondycja skóry,
  • jakość barwników,
  • Głębokość, na jaką został wprowadzony pigment,
  • umiejętności i doświadczenie kosmetyczki, która wykonywała makijaż,
  • reakcję Twojego układu odpornościowego,
  • odpowiednią pielęgnację skóry po zabiegu,
  • systematyczne uzupełnianie barwnika.

Makijaż permanentny dla klientów z Zabrza i okolicznych miast

Jeśli mieszkasz w Zabrzu bądź okolicach, to zapraszamy Cię do bliższego przyjrzenia się naszej ofercie – nasz salon znajduje się w Gliwicach. Wykonujemy szereg specjalistycznych zabiegów kosmetycznych w tym wyżej wspomniany makijaż permanentny.