Czym jest henna pudrowa?

Podstawowe informacje o hennie pudrowej

Chcesz uzyskać naturalny efekt stylizacji brwi? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest henna pudrowa. Nowej generacji zabieg koloryzacji i stylizacji brwi pozwala na uwydatnienie piękna naturalnych brwi poprzez wykonanie tatuażu na skórze. Niski koszt aplikacji, a przy tym trwałość metody powodują, że jest to obecnie najlepszy sposób na poprawę wyglądu brwi.

Zabieg stylizacji brwi henną pudrową trwa około 90 minut. Wykonuje się:

  • demakijaż brwi i okolic oczu,
  • zaznaczanie idealnego kształtu brwi,
  • wokół brwi nakładana jest biała pasta, która ma za zadanie zapobiec zafarbowaniu miejsc poza łukiem,
  • mieszanka henny nakładana jest na około 20-25 minut,
  • ostatni etap: zmywanie i nadawanie kształtu brwiom.

Dostępne kolory pudrowej henny

Henna pudrowa dostępna jest w siedmiu przepięknych kolorach, które można mieszać ze sobą, w celu uzyskania idealnego odcienia, pasującego do karnacji skóry. Dostępne są zarówno kolory ciepłe, chłodne, jak i ich zmieszane wersje. Wśród propozycji znajdzie coś dla siebie zarówno brunetka, blondynka, jak i kobieta o płomiennie rudych włosach.

Co znajduje się w składzie henny pudrowej?

Henna pudrowa powstaje z naturalnych składników, które wpływają bardzo pozytywnie na jakość i kondycję brwi. Jej głównym składnikiem jest roślina, jaką jest lawsonia.

W składzie można znaleźć również proszek indigo, który pogłębia odcień henny. Agrest indyjski, czyli ekstrakt Amla jest źródłem ważnych kwasów tłuszczowych, wzmacnia mieszki włosowe i poprawia ich wygląd. Zapobiega przedwczesnemu siwieniu, dzięki zawartości witaminy C. Wysoka zawartość żelaza i kreatyny sprawia, że wzrost włosów jest znacznie bardziej intensywny.

Na uwagę zasługuje również Shikakai, czyli składnik, który nadaje włoskom połysk, miękkość. Brwi pokrywane są delikatną warstwą, która pogrubia je i wzmacnia. Henna pudrowa zawiera także D-Pantenol, witaminę E i przeciwutleniacze.

Henna pudrowa – brwi jak ta lala

Stylizacja brwi nie polega jedynie na nadawaniu im odpowiedniego koloru, ale także przede wszystkim kształtu. Każda z nas ma inny kształt twarzy. Jeżeli brwi zostaną właściwie dopasowane do owalu twarzy, buzia stanie się wyrazista i promienna. Dlatego właśnie geometria brwi ma tak duże znaczenie. Do uzyskiwania odpowiedniego kształtu brwi wykorzystywane są kolorowe nitki, miarki, wzorce. Dzięki wykonaniu dokładnych pomiarów, brwi będą stanowiły idealną ramę dla oczu.

Gliwice, Bytom, Zabrze, Rybnik, Ruda Śląska,  Żory, Mikołów, Knurów